Bulmak İstemediğimi Arıyorum

Sorsanız cennetin kaybolduğunu söylerler, oysa asıl kayıp olan cehennemdir. Kayıptır, saklıdır, gizlidir. Bir zamanlar yazdığım kişilerden üzerimde kalmış olan alışkanlıkla bu tür düşünceler içinde yürüyorum geceleri. Bir ipucu arıyorum, belki iyi niyet taşları, eski halk deyimlerinden ilhamla… Oraya giden yolun çok yakınlarda bir yerde olduğunu hissedip ürperiyorum. “Tüm gün hareket halinde olmamın nedeni de bu,” diye söyleniyorum. Bir arayış içinde geçiriyorum zamanı. Belki de bulmak istemediğimi arıyorum. Uzaktan bakan biri, bir şeyden kaçtığımı da düşünebilir. Çünkü saklı cehennem hem kaçtığım, hem de aradığım bir yer. Kaçtıkça ona yaklaşıyorum. 

Murat Gülsoy

Biyografik bilgi için Hakkında sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

No Comments
 • Şehnaz Tuna

  22/09/2015 at 21:24

  Bir kitap mı gelecek tüm bunların arkasından acaba? Patlama öncesi lav püskürten bir yanardağ gibi… :)))

 • Özgür Aldemir Pastırmacıoğlu

  23/09/2015 at 21:11

  Kalabalıkların ortasında yalnız kalmadınız mı hiç? Konuşulanları anladığınız halde anlamsız gelmedi

 • Özgür Aldemir Pastırmacıoğlu

  23/09/2015 at 21:13

  Kalabalıkların ortasında yalnız kalmadınız mı hiç? Konuşulanları anladığınız halde anlamsız gelmedi mi size? Arzı boynuzunda taşıyan öküz gibi hissetmediniz mi? Bu bir cevap değil, hayatın kendisi. Herşey fasit bir çember gibi.

 • meryem

  24/09/2015 at 00:35

  O adam ne soruyordu öyle? İçimi sonsuz bir sıkıntı kaplıyor. Elimdeki tepsiyi, tepsideki fasulyeleri, fasulyelerin kılçıklarını, dizime akan suyu izliyorum. Bazen arkama bakmadan gidesim geliyor. Kalkıp ocağı yakıyorum. Durursam düşerim. Düş bütün bunlar şekerim diyor. Tanımadığın insanların lafına kulak asma, kendine sıkıntı yapıyorsun durduk yere. Durduğum yerden bakınca neler görüyorum bir bilsen diyorum içimden. Ona buzlu cam içindeki hayatı anlatmaya başlıyorum. Kahvesini yarım bırakıp yarım ağız vedalaşıp gidiyor. Telvelerden yılanlar, ejderhalar, devler yaratan bu kadın, şüphelerimde cehennemi görüyor.